Çikolata Markaları

Çikolata markaları nelerdir.

Keyifle tercih edilen çikolatanın önemli bir hammaddesi kakaodur. Bu nedenle çikolata yapılırken kakaonun içerisine genellikle şeker, süt, fındık, fıstık gibi şeyler katılarak farklı çikolata çeşitleri üretilir.

Yenildiğinde mutluluk hormonu olan serotonin salgılanmasına neden olan ve tropikal bölgelerde yetişen kakao ağacının tohumlarından yapılan çikolatanın üretim şekline göre farklı çeşitleri vardır. Kuşkusuz çikolata fiyatları da  çikolata çeşitleri ve çikolata içeriğine göre farklılıklar gösterir.

Çikolata fiyatları Türkiye ve dünyada çok sayıda çikolata firmalarının üretimi sayesinde son dönemlerde oldukça ucuzladı.  Buna parelel olarak farklı çikolata markaları oluştu.

Çikolata firmalarının farklı üretim çeşitliği ile birlikte çok sayıda çikolata markaları” tüketicilere sunulurken çikolata fiyatları da buna paralel olarak farklılıklar göstermektedir.

Türkiye öne çıkan çikolata firmaları ve çikolata markalarından bazıları Ülker, Eti, Nestle, Godiva, Lindt, Fellas, Torku ve Milka şeklinde sıralanabilirken kuşkusuz tüm çikolata markaları firmaları bunlarla sınırlı değildir.